Co nowego?

sobota, 07 maj 2016 14:52

V jubileuszowa edycja Festiwalu Dolina SANU

san

Szanowni Państwo,

To już 5 lat!
Nieprawdopodobne jak ten czas płynie, a my już od pięciu lat tworzymy wydarzenie – bo chyba tak należy odbierać DOLINĘ SANU – w naszym ukochanym bieszczadzkim zakątku. Przez ten czas zaprezentowaliśmy niesamowite multimedialne diaporamy, tworząc nową jakość w bieszczadzkim krajobrazie imprez, gdzie na otwartej przestrzeni, na dużych ekranach, z towarzyszeniem doskonałej muzyki na żywo, prezentujemy wszelkie kolory bieszczadzkiej przyrody, zachęcając do jej smakowania wszystkimi zmysłami. Przez poprzednie cztery edycje gościliśmy wspaniałych artystów – m.in. Dom o Zielonych Progach, Cztery Pory Roq, Klaus Trzaska Band, Bimber Boys, Ofensywa Brunetów, Wilcze Echa, Jarka Buczka, Na drabinie – którzy występowali dla naszej wspaniałej publiczności liczącej już ponad 2 tysiące osób przez wszystkie edycje. Wspieraliśmy też lokalne inicjatywy rzemiosła, ale i aktywności związanej z zachowaniem krajobrazu – Park Gwieździstego Nieba Bieszczady.
Wspierali nas – Dom Kultury CHADEK z Chełma, Lasy Państwowe, Gmina Lutowiska, TVP Rzeszów, portale bieszczadzkie oraz nasi wspaniali goście i beneficjenci.
Tym samym V edycja – jubileuszowa – zobowiązuje nas do tego aby była wyjątkowa, ale też podkreślała to co odbywało się poprzez poprzednie nasze spotkania z Bieszczadami w Mucznym.
V edycja festiwalu odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku w miejscowości Muczne w gminie Lutowiska w Bieszczadach ale tym razem wracamy na większy teren przed hotelem w Mucznym, który będzie świeżo otwartym obiektem dla gości.
Tematem przewodnim będą żywioły, których w Bieszczadach mamy jak się okazuje pięć – powietrze, woda, ziemia, ogień oraz DOLINA SANU.
W tej tematyce zaprezentujemy także cztery diaporamy główne, pokazujące to co Bieszczady w tym zakresie maja najpiękniejszego.
Ponownie będziemy gościć naszych starych przyjaciół – zespoły muzyczne Dom o Zielonych Progach, Cztery Pory Roq oraz naszych czołowych fotografów. Stałe elementy z poprzednich lat – konkursy, wystawa i kiermasz rękodzieła, literatury i wyrobów kulinarnych – będą również nam towarzyszyć przez cały festiwalowy dzień.

Serdecznie zapraszamy już dzisiaj na 5 żywiołów DOLINY SANU w Bieszczadach!

Ramowy program V jubileuszowej edycji festiwalu DOLINY SANU
MUCZNE 20 sierpnia 2016

Początek dnia festiwalowego – godzina 16:00
Przywitanie gości oraz zapowiedź nadchodzących atrakcji

Godz. 16:15 – 16:30
Konkursy dla dzieci, akcje promocyjne
Obszar festiwalu
Degustacja lokalnych smakołyków, spotkania z lokalnymi artystami i twórcami, przyrodnikami i leśnikami przy muzyce.

Godz. 16:30 – 17:30
Koncert
Obszar festiwalu
Degustacja lokalnych smakołyków, spotkania z lokalnymi artystami i twórcami, przyrodnikami i leśnikami.

Godz. 17:30 – 18:30
Koncert
Obszar festiwalu
Degustacja lokalnych smakołyków, spotkania z lokalnymi artystami i twórcami, przyrodnikami i leśnikami.

Godz. 18:30 – 18:45
DOLINA SANU – prezentacja
Obszar festiwalu – Rozpalenie ognisk
Konkursy pod sceną, wręczenie nagród
LASY PAŃSTWOWE – prezentacja

Godz. 19:00 – 19:45
Koncert zespołu 4 PORY ROQ
Zespół 4 PORY ROQ powstał w styczniu 1992 r., jako Zespół szkolny. Sam jest twórcą wykonywanych utworów, do których teksty pisze solistka zespołu Anna Bobruś. Muzykę komponują wspólnie. Od początku odnosili poważne sukcesy artystyczne w młodzieżowych konkursach muzycznych. Już jesienią 1992 roku uzyskali I miejsce w Ogólnopolskich Reprezentacjach Muzycznych CHRYPA’ 92 w Krakowie. Wzięli udział niemal we wszystkich najbardziej prestiżowych konkursach i festiwalach muzycznych w kraju. Zawsze byli dostrzegani przez jurorów i publiczność. Dlatego często z poszczególnych konkursów przyjeżdżają z kilkoma nagrodami, wśród których obok nagród głównych znajdują się również nagrody publiczności.
Piosenka autorska, którą tworzą jest rozpoznawana przez publiczność wielu znaczących festiwali muzycznych i często wspólnie z nimi wykonywana podczas koncertów. Mniej znana i rozpoznawana jest we własnym mieście i regionie, mimo, że zespół chętnie koncertuje. Zespół 4 PORY ROQ jest znakomitym Ambasadorem Muzycznym Chełma, Ziemi Chełmskiej i Lubelszczyzny. Dlatego tytuły prasowe: „Chełm reprezentuje Lublin” – mowa np. o festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nie są przypadkowe, a wykaz nagród i osiągnięć artystycznych zespołu, jest niezwykle imponujący. Wśród nich I nagroda czyli Złote Skrzydło na Festiwalu Bieszczadzkie Anioły w 2005 roku. Skład Zespołu 4 PORY ROQ ulegał częstym zmianom.

Skład zespołu:
Ania Bobruś – wokal, teksty
Grzegorz Sykuła – gitara akustyczna
Marcin Wójtowicz – bas akustyczny
Michał Słomiński – instrumenty klawiszowe
Godz. 19:45 – 20:15
CZĘŚĆ MULTIMEDIALNA: Multimedialny Pokaz Diaporam i filmów zaproszonych gości
CZTERY ŻYWIOŁY – POWIETRZE, ZIEMIA, WODA i OGIEŃ

2F8B8423

Godz. 20:15 – 21:30
Koncert DOM o ZIELONYCH PROGACH
Obszar festiwalu
Degustacja lokalnych smakołyków, spotkania z lokalnymi artystami i twórcami, przyrodnikami i leśnikami.

„Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest…

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od parunastu lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu” weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku. Często nikt już nie pamięta autora czy wykonawcy, a Gór mi mało czy Zostanie tyle górdoczekały się wielu wersji. To chyba najlepszy dowód popularności i jakości piosenki, gdy „idzie w lud” i staje się jego własnością.
Ogromną zasługą „Domu” jest też współtworzenie projektu „W górach jest wszystko, co kocham…” – cyklu koncertów w ośrodkach akademickich całego kraju, od dziesięciu lat promujących wgórową piosenkę. No właśnie… powstał nawet nowy przymiotnik: wgórowa może być piosenka, koncert, wykonawca, nastrój. Nawet tiszerty bywają wgórowe.
Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Doskonałym kontrapunktem jest dla niego Basia Mendyk, również od zawsze w zespole, pełna temperamentu, a gdy trzeba liryczna, zawsze doskonała wokalnie. Bartosz Pelton Zalewski to klasa sama w sobie. W „Domu” najczęściej gra na gitarze basowej, ale też śpiewa, komponuje i pisze teksty. Wiosną 2006 do zespołu dołączył najmłodszy – Marcin Skaba, skrzypek, showman, wulkan energii, błyskawicznie nawiązujący kontakt z każdą publicznością, jej ulubieniec. To chyba jemu zespół zawdzięcza jazzujące brzmienia, również tych najstarszych, na nowo zaaranżowanych, piosenek.
Wkrótce po powstaniu, na YAPIE w roku 2002, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom” przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu.
Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham…” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny – o zielonych progach

64531 164315597097621 1848588230 n

Godz. 21:30 – 21:45
DIAPORAMA SPECJALNY: Multimedialny Pokaz Diaporam i filmów zaproszonych gości
PIĄTY ŻYWIOŁ – DOLINA SANU

Godz. 21:45 – 22:00
Zakończenie dnia festiwalowego.

poniedziałek, 15 wrzesień 2014 23:10

III edycja Festiwalu Doliny Sanu

AX3B4298

środa, 11 wrzesień 2013 13:12

10% rabatu na noclegi z tym folderem!

znizkaFolder W górach jest wszystko co kocham jest także specjalnym kuponem rabatowym!
10 % rabatu na noclegi w Siedlisku Carpathia.

Bon obowiązuje od 1.10.2013 do 18.04.2014 z wyłączeniem ferii, okresów świątecznych i Sylwestra.
Folderu szukajcie w górach i na koncertach W górach jest wszystko co kocham.

sobota, 07 wrzesień 2013 10:14

Warsztaty fotograficzne z Markiem Prucnalem

marek-prucnal

Zapraszam na warsztaty fotograficzne z jednym z najlepszych artystów-fotografów przyrody Grzegorzem Leśniewskim

http://www.grzegorzlesniewski.pl/

https://www.facebook.com/DzienDobryBieszczady.

Grzegorz Leśniewski to juror wielu konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic Polska. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Są ostatnie 3-4 wolne miejsca.  Warsztaty odbędą się w dniach 16-18 września w Mucznem w Bieszczadach. Cudowne miejsce i możliwość zdobycia wiedzy z najwyższej półki za banalnie niską cenę. ( około 300 -350 zł od osoby + nocleg + wyżwienie!)
W sprawie warsztatów proszę kontaktować sie z Markiem Prucnalem: 513 188 900.

poniedziałek, 26 sierpień 2013 13:05

II edycja festiwalu Dolina Sanu

2F8B817317 sierpnia odbyła się 2 edycja Festiwalu Doliny Sanu - choć minęło dopiero parę dni, już dziś czekamy na 2014 rok, w końcu nie codziennie odwiedza nasze skromne progi przeszło 500 osób... Wszystkim tym, którzy nie mogli dołączyć do wspólnej zabawy, dedykujemy zdjęcia wykonane przez znakomitego fotografa Marka Prucnala. Do zobaczenia niebawem!

Więcej zdjęć....